SİVİL TOPLUM SAATİ | ŞAHİN ACAR

Sivil Toplumun “Sesi, Kulağı, Gözü”
Şahin Acar’la
Sivil Toplum Saati
Farklı sesler, Farklı Yorumlar, Farklı Renkler’le
Ülkemizdeki Sosyal girişimcilikle ilgili farkındalık yaratmaya yönelik çalışmalara destek vermek,
Sivil Toplum Örgütlerinin farkındalığını arttırmak,
Toplumsal değişimin bir parçası olmak,
Sivil Toplum bilincini geliştirmek, gelişimine katkıda bulunmak,
Değişime katkı sağlamak isteyen daha fazla kişiyle birlikte hareket edebilmek,
Kamu ile Sivil Toplum Kuruluşları arasında köprü olmak,
Toplumsal sorunlara kalıcı çözümler getirecek yöntemleri desteklemek ve Sivil Toplum Kuruluşlarının bilgi birikimlerini, yaşadıkları deneyimlerini radyo aracılığıyla halka anlatmalarını sağlamak için başlattığımız programımızda Sivil Toplum Örgütlerinin Başkanlarını konuk ediyoruz.

Şahin Acar

1963 yılında Ankara’da doğdu. Erken yaşlarda çalışma hayatına başladı.Okul yıllarında halk oyunları ve amatör tiyatro faaliyetlerini yürüttü.1986 yılında reklamcılığa başladı.Ticari hayatına 1987 yılında Reklam ve sonraki yıllarda kurduğu İnşaat ve Açıkhava Medya firmaları ile devam eden Acar. İki çocuk babasıdır.

Ankara Ticaret Odası ve Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif üyelik ve yöneticilik yaparken bir taraftan’da eğitim gönüllüsü olarak Balgat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ARED (Açık Hava Reklamcıları Derneği) tarafından Kurulan Endüstriyel Reklamcılık bölümüne sektör temsilcisi olarak katkı veren Ankara Sevdalısı Şahin Acar; Ostim Radyo’da yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği radyo programı Sivil Toplum Saati ile Farklı sesler, Farklı Yorumlar, Farklı Renkler’le Sivil Toplumun “Sesi, Kulağı, Gözü” olmaya devam etmektedir.